شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران

بهمن ۹۷

دانشگاه امیرکبیر

توضیحات:

شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران در تاریخ دوم تا چهارم بهمن ۱۳۹۷ به صورت مشترک به وسیله انجمن مهندسی شیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک) در دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد. هدف این کنگره گردهم آوردن پژوهشگران، اساتید و دانشجویان دانشگاه و متخصصان صنعت و ایجاد بستری مناسب برای تبادل یافته­ های جدید و پیشرفت­ های فنی و همچنین شناسایی نیازهای روز صنعت به واسطه ارائه مقاله ها، برگزاری سخنرانی های کلیدی، برگزاری کارگاه ­های اصولی و نشست­ های تخصصی و برپایی نمایشگاه ترتیب داده شده است.

با توجه به اینکه مهندسی شیمی کلید توسعه پایدار است و توسعه پایدار اولویت اصلی کشور محسوب می شود، توجه اصلی این کنگره بر روی توسعه پایدار در صنایع ایران از جمله صنایع بالادستی نفت، پالایش و فرآوری نفت و گاز، پتروشیمی و شیمیایی، دارویی و غذایی معطوف شده است. پس افزون بر حوزه هایی که هم اکنون در زمینه مهندسی شیمی مطرح هستند، در برنامه ­های کنگره تلاش بر این است تا راهکارهای عملی و نوین در جهت بهینه سازی مصرف آب، بهینه سازی مصرف انرژی، بازیافت پساب های شهری و صنعتی، کاهش اثرات زیست محیطی صنایع، کاهش کربن منتشر شده به جو در صنایع ایران و سایر موضوعاتی که در حوزه توسعه پایدار قرار می­ گیرند مورد توجه قرار گیرد.

از کلیه اساتید، پژوهشگران، کارشناسان صنعت و دانشجویان دعوت می­ شود تا دستاوردهای نوین پژوهشی و مطالعاتی خود که منطبق بر یکی از محورهای کنگره است را از طریق سامانه آنلاین ارسال مقاله، به دبیرخانه این کنگره ارسال نمایند. همچنین طبق هماهنگی های بین کمیته اجرایی و کمیته علمی کنگره و به جهت بالا بردن سطح کیفی مقالات ارائه شده در این کنگره، تعدادی از مقالات که توسط کمیته علمی این کنگره انتخاب شده اند جهت چاپ در مجله های معتبر فارسی و انگلیسی ارسال خواهند شد.

حوزه های تحت پوشش: مهندسی شیمی، نفت، گاز و پتروشیمی

جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به وبسایت مرجع مراجعه نمایید: www.ichec.ir

مهندسی شیمی